Diskusie
Téma: Nej vojevůdce Cossacks 2
Warning: htmlspecialchars(): charset `windows-1250' not supported, assuming utf-8 in /var/www/free/rts-game.com/cossacks2/htdocs/sk/diskuse.php on line 58
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Jo sem si spoměl na osobního \"muže\"
Napoleona (Kulenkůr) skvělý to borec!
Dík Maty za slovo, brzy ti přitáhnu domů jednu knížku, která si ti bude zaručeně líbit.
Tak tedy: Wellington se narodil v roce 1769 o měsíc dřív jak Napoleon.
- Wellington byl nazíván díky svému tažení na Pyrenejích, kde získal asi 15 titulů. Arthur Wellesley, to bylo jeho pravé jméo, se narodil v Dablinu jako třetí syn irského šlechtice. Vystudoval královskou školu v Anglii a koupil si hodnost plukovníka, jelikož jinak se v 18. století vyšší hodnost nemohla dostat.(Wellesley bojoval krátkou dobu ve Flandrech a v Dánsku.)
Wellesley byl vyslán do indii, ikdyž byl zklamán, že nemohl jet do Egypta za Napoleonem. Wellesley se vylodil na jihu indie, bojoval v mnoha malých šarvátkách a vedl něolik jízdních útkoů. V indii si nějakou chvíli pobyl, vyhrál u Ahmedgurru při útoku eskaládou...zvítězil u vesnice assaye proti Maráthů. Wellsly měl tehdy 5 000 vojáků a několik kusů jízdy. Maráthové měli asi 10 000 pěšáků ztoho asi 15 000 nejlepších vojáků v asii mimo Skoty , které měl Wellesley. Také tu byla indická jízda o síle 40 000 jezdců.
Wellington sám se zůčastnil útoku na indickou baterii asi 8 děl a dobyl ji asi s 40 vojáky, byli podním zabiti 2 koně a ons ám musel chvíli bojovat šavlí proti přesile. Po triumfálním odjezdu z indiie v hodnosti Generál majora byl vyslán na Pyreneje. Tam několikrát porazil( nechci urazit Matyho francouzské maršály. Ve španělsku byl 2 roky. V bitvě u salamanky byl zraněn do nohy a byl mu zastřelen kůnˇza 600 liber
Když Napoleon byl poražen v u Lipska, teď už vévoda z Wellingtonu internoval do Francie, ale náš Napoleon se vrátil a vydal se bojovat s Wellingtonem a ostatními nepřáteli. Napoleon porazil prusy u Ligny a Wellington byl sám proti přesile.
O wellingtonovi se říká, že měl buldočí vůli, a když se zahryzl do země, nikdo ho odtud nevytlačil.
Tedy u Waterloo se Wellington vystavil největšímu riziku, když si stoupl před britské carré a pod palbou francouzských děl diktoval rozkazy. Kulky a děloé rány se mu zázračně vyhýbali a dokonce bojoval i s Francouzskými kyrisníky osobně. Pak když prusvé dorazili, wellington zahájil protiútok a sám osobně velel britským garnátníkům při boji s francouzskou gardou. Bylo to určitě nesmírně zajímavé a krvavé . U Waterloo Wellington naspal z 90 hodin jen 8 a za 2 dny si dal jen hrnek čaje
Wellington zemřel v roce 1853, nějakou dobu se věnoval politice a stal se národním hrdinou.
Doufám, že jsem nikoho neurazil a omlouvám se Matymu, že jsem napsal dlouhý článek, ikdyž
Maty-Dantess proč si nepočkal na domluvu měl zde být nejdřív Wellington od mrkyho.Ach jo!
pokracovaie... počas niekoľkých neúspešných pokusov o dobytie padlo viac ako 15 tisíc mužov na obidvoch stranách a situácia sa vôbec nepohla. Takamacu velil Muneharu Šimizu, nezdolný a oddaný bojovník, ktorý ignoroval všetky ponuky nepriateľa a vyzýval Hidejošiho, že pokiaľ o hrad stojí, bude ho musieť dobyť. Hidejoši v obavách z toho, že nakoniec Móriovia použijú svoju silu, sa rozhodol pre nekonvenčné riešenie. Poznamenal, že Takamacu stojí na planine a nachádza sa pod úrovňou morskej hladiny. Rozkázal teda, aby sa prehradila rieka Ašimórigawa a vyliala sa na planinu, na ktorej stálo Takamacu. Novovzniknuté jazero úplně odrezalo Šimizua a jeho posádku od okolitého sveta. Keď Terumoto dorazil so svojou armádou, nemohol sa kvôli umelému jazeru, ktoré obklopovalo Takamacu, dostať bližšie. Nezostávalo mu teda, než sa s armádou utáboriť na okolitých kopcoch a čakať, ako sa situácia vyvinie. Medzitým Hidejoši neúnavne ohrozoval osadenstvo hradu sústredenou paľbou z kanónov a pušiek ostreľovačov. Nechal taktiež poslať pre posily, a Nobunaga na jeho žiadosť vyslal kontingent pod vedením Micuhideho Akeči, ktorý však na západ nikdy nedorazil.
Podľa tradície sa narodil v dedine Nakamura v provincii Owari, ako syn pešiaka, roľníka a chudobného samuraja Jaemona Kinošitu. Hidejošiho detské meno bolo podľa záznamov Hijošimaru, čo by sa dalo preložiť ako „dar slnka“. Známy je obraz Hidejošiho ako chlapca, ktorý sa nechal vyhodiť z chrámu len preto, aby sa mohol vrhnúť v ústrety dobrodružstvám. Cestoval do krajov pod správou Jošimota Imagawu, aby tu nejaký čas slúžil a zarobil si trochu peňazí. Hijoši, po obrade dospelosti známy teraz ako Tokičiró (alebo tiež Tokačiró) sa okolo roku 1557 vrátil do Owari a nechal sa zamestnať v službách mladého Nobunagu Odu. Zúčastnil sa prestavby hradu Kijosu, nad ktorou sa mu podarilo prevziať velenie a v neuveriteľne krátkej dobe stavbu dokončil. To samozrejme vyvolalo nevôľu a nenávisť medzi staršími vazalmi Odov, ktorí v ňom videli karieristu, naviac nízkeho pôvodu. Tokičiró potom prijal pozíciu Nobunagovho osobného nosiča sandálov a zúčastnil sa bitky pri Okehazame roku 1560. O štyri roky neskôr mu bolo povolené nosiť meno Hidejoši. Presvedčil mnoho vazalov z Minó, aby sa pridali na stranu Odov a opustili klan Saitó. Tieto prirodzené Tokičirove schopnosti na Nobunagu silne zapôsobili a vďaka tomuto skutku taktiež mohol roku 1567 tak ľahko získať Inabajamu, to keď sa Hidejošimu podarilo nájsť tajný chodník k zadnej časti hradu, ktorý viedol neďaleko pevnosti Sunomata.Hidejoši bol vnímaný ako zvláštna postavička, zvlášť na pozícii generála a neskôr taktiež ako vládcu. Bol malý a vychudnutý. Keď sa opil, choval sa a tváril vraj ako opica. Taktiež Nobunaga ho bez zvláštneho taktu nazýval Saru, čo znamená „opičiak“, alebo dokonca „vypĺznutou krysou“. Mal vraj vo veľkej obľube pitie a ženy a ľahko si získaval nových priateľov. Mal veľmi vyvinutý cit pre ľudské chovanie, vďaka ktorému ľahko odhadoval povahu iných a ktorý mu umožňoval bez väčších obtiaží ľuďmi manipulovať. Táto vlastnosť bez pochyby zapríčinila jeho vzostup počas jeho pôsobenia v klanu Oda.
V apríli roku 1582 vstúpil Hidejoši do provincie Bičú a obľahol hrad Takamacu. Takamacu bola kľúčová pevnosť, a preto Móriovia dbali o to, aby hrad nepadol. Pokiaľ by sa nepodarilo hrad udržať, provincia Bičú by bola stratená a medzi provinciou Aki, odvekým domovom Móriov a Odov by stála iba chabá prekážka v podobe provincie Bingó. Terumoto Móri bol opatrným veliteľom a nepodnikal nijaké agresívne ťahy proti Hidejošiho postupu. V skutočnosti sa Hidejoši ťažko prepočítal, keď veril, že víťazstvo bude ľahké. počas niek
Poprosil bych Mrkyho odborníka na Wellingtna aby napsal krátký jeho životopis,a já napíši o Lannesovi,a dále se bude pokračovat podle domluvy.PS:je dobré znát něco o skvělých osobností.Každý vojevůdce (kině) je zde výtán.
Váš nej vojevůdce v kozácích 2 Maty 10. 10. 2007 19:37:08 85x
Lannesovi příznivci Maty 10. 10. 2007 19:36:22 23x
Strategie a zbrane Mrky333 10. 10. 2007 19:33:49 85x
turnaj C2 cez Hamachi Dantess 10. 10. 2007 17:28:35 3x
Děla a mosty
:zajímaví ,že tě zajímají jen tyhle topici a pořád se do mě vměšuješ tak kápni božskou.
Finálem bych to nenazval spíš koncem jedné éry a začátek nové.
Ale Waterloo bolo ´´velke finale´´ kde bol porazeny naveky
Dantess:
Zdravim, Napoleon nebyl porazen jen u Waterloo ale mnohem driv u Aspern a Esslingenu v roce 1809.
pokud umíš pracovat s Pc.tak a máš logiku je to otázka 5 vteřin to přeložit.
Autoři webu neručí za obsah diskuse a to jak text, tak odkazy. Přispívat do diskuse může každý návštěvník webu a příspěvky nejsou kontrolovány.