RTS hra Cossacks 2

Preskoč na obsah

Diskusie

Téma: Nej vojevůdce Cossacks 2


Warning: htmlspecialchars(): charset `windows-1250' not supported, assuming utf-8 in /var/www/free/rts-game.com/cossacks2/htdocs/sk/diskuse.php on line 58
Vložení příspěvku

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát čtyři?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
[48] Forestman | 24. 09. 2007 10:57:00 | Reagovat

Mým favoritem mezi Napoleonovými maršály je Louis Nicolas Davout, nejen že byl jedním z mála který Napoleonovu taktiku opravdu chápal a uměl rozvinout a udržoval v jednotkách přísnou kázeň ale taky je asi jediným který Napoleona nezradil a neuznal restauraci Bourbonů na franc. trůně.


[47] Maty | 24. 09. 2007 07:45:40 | Reagovat

Lannes to je Maršál!!!!!!!!!!!!!!


[46] Mrky | 20. 09. 2007 17:10:33 | Reagovat

Ještě jednou díky pepo, viděl si ten seriál? Nebo co to bylo. Knihu, ze včerejška na dnešek jsem už přečetl a opravdu musím říct,že je to asi nejlepší historický román co jsem četl. Jen je škoda, že jsem četl jen druhý díl : - ) , ale nebojte se, seženu i první a druhý díl!!! : - )


[45] Mrky | 20. 09. 2007 08:10:44 | Reagovat

Diky pepo, mas to u me.


[44] Pepa | 19. 09. 2007 17:50:47 | Reagovat

Mrky: Zfilmované to bylo,mrkni se sem.... http://www.sharpefilm.com/


[43] Mrky | 19. 09. 2007 16:42:24 | Reagovat

Nazdar všechny zdravím a hlavně forestmana : - ) . Jinak jak určitě víte. Můj nejoblíbenější vojevůdce je Arthur Velesley první vévoda z Wellingtonu atd... : - )
Samozřejmě jsem si nemohl uniknout knihu o Richardu Sharpovi. Četl tu někdo knihu Shrpův tygr či Sharpův triumf? Jsou to bezva knihy od Bernarda Cornwella(vřele doporučuji. Je ještě tředí díl..Sharpova pevnost. Ve všech dílech se dozvídáme o Wellingtonovi, zjména druhý díl líčí Wellingtonovu bitvu u Assají(23.září 1803). Když jsem četl ,,hlášky\" geneála Wellingtona, měl jsem husí kůži. V knize je to velice dobře napsané.
Jinak si myslím, že to bylo zfilmované, já to neviděl a tak bych se chtěl zeptat jaké to bylo a jaké se vám líbily scény. Prosím napište. Dík.


[42] shawn333 | 13. 09. 2007 16:52:55 | Reagovat

Zravim, o caru Pavlovi I., vim je to ze nebyl dusevne zcela v poradku a ze byl zavrazden lidmi, kterym byla ze strany Alexandra, budouciho cara, zarucena beztrestnost...to mu take vycetl general D. R. Vandamme, kdyz byl zajat roku 1809 u Chlumce a Prestanova...tedy pokud me pamet neklame


[41] Forestman | 12. 09. 2007 23:32:04 | Reagovat

No ale oproti svýmu tatíkovi Pavlovi I. byl ještě zlatej.. : - D


[40] shawn333 | 12. 09. 2007 22:50:05 | Reagovat

Zdravim, i me neni nijak zvlast sympaticky a hlavne bych ho neradil mezi vojevudce, byl to spis monarcha...


[39] Maty | 12. 09. 2007 14:51:56 | Reagovat

Alexandra I(ruského)nemám rád.


[38] shawn333 | 10. 09. 2007 20:22:13 | Reagovat

Zdravim, z vojevudcu mam take oblibeneho gen. Lazara Hocha...i kdyz patri ciste do Velke Francouzske Revoluce : - D


[37] císař napoleon | 10. 09. 2007 17:05:41 | Reagovat

já mistlím že je to alexandrI. ale i když třeba v bitvě u Slavkova Francouzi neutočili do kopca ale prvně museli slest.


[36] Maty | 06. 09. 2007 18:03:11 | Reagovat

Já si ho zatím ani tento projev nepřichystával ale uš se zde začínáme bavit dost na ůrovni tak,si ho budu muset asi připravovat abych stačil tempu.A ted k mému předchozímu textu některé věci tam byli obrazné ale skrátka vojevůdci jako Wellington,Karel,Napoleon nebili tyrani na své vojáky nýbrž byli chytří a byli na ně veskutečnosti ještě horší než ten největší tyran v hystorii ale uměli to podat tou nejlepší cestou že,byli všichni štastní skrátka byli skvělý vojevůdci kteří musí sfanatyzovat armádu a dělá z vojáku tak,trochu hlupáky ale tak,to fodí na světe od pradávna.Pravda je že se zde máme bavit o nej vojevůdcích ale naše diskuse jako každá jiná se rozrůsta.Klidně mi pište vaše názory a pocity po přečtení a pištemi já se stím psichycky vypořádám jenom podle § slušnosti.No nic k dané problematice dá se říct že,píši stále to dokola ale vždy je to trochu jinak rozvinuté já vám samozřejmě nechci brát vaše názory jen píši moji teorii a chci se svámi o ní rizdělit.Ted k Mrkymu článku projevil se jako dobrý spisovatel a to on je tak,je těžké nějak o tom polemozovat tak,alespon něco třeba Wellington jak žekl kdyby,nebila válka tak,si s Napoleonem budu rozumět ale rozumět si s Napoleonem to znamená rozimět si s Francií rozuměl by si Wellington s Francií to shakespírská otázka?-Samozřejmě bohužel Wellington nevládl a to je velká škoda pokud by vládl zřejmě by svojí chytrostí s Napoleonem spojili evropu ale to je nereálné a pouhá nadšenecká teorie protože kdyby Wellington vládl tak,by asi neosvobodil inkvizici provda Anglie říká Napoleon bere zviky ale co je to za zvik inkvizice to je hloupost a má se zrušit a za to že u Napoleona výtězil zdraví rozum a osvícenství tak,si ho vážím že,dalším generacím ukázal směr a pomohl do další historie ale bez války to v historii nejde.
PS:napíšu něco velkého


[35] Mrky | 06. 09. 2007 16:54:48 | Reagovat

Pohodlně se posaďte, pohádka začíná : - )
Tak když teď nikdo nepíše, je potřeba přilít do ohně. Maty má dlouhý článek jak toaletní papír, ale píše stále to stejné dokola. Ano, je se pořád čemu divit. Souhlasím, že každé vojsko rabovalo a teď nechci vidět, že někdo napíše, kdž řeknu, že rusové u slavkova nerabovali...kdo ví. Já teď nebudu si hrát na soudce a žalobce či obhájce. Napoleona uznávám, ano, byl to geniální stratég. Ale takových najdeme nemnoho v historii. Pokuď někdo četl knihu -Velké bitvy slavných vojevůdců- dozví se spousta zajímavých informací. Jelikož každý dobrý vojevůdce se dostával na vrchol své slávy jedině jak se říká od píky. Napoleonské války a vůbec všechny vedené války lidskou rukou byli strašlivé a kruté. Vzpomeňte na nejznámější válku (z hlediska laika)třicetiletou, ano všichni znají třicetiletou nebo stoletou. Vždyť švédové měli skvělou pověst jako vojáků, ale jako ,,rabařů\" se vyznamenali ještě víc, plenili a pálili, stejně jako mongolské hordy a kdokoliv jiný.
Ale to je další kapitola. Máme se na této diskusi zabívat tématem ,,Váš nej vojevůdce v kozácích 2\". Já jsem svůj posudek řekl. Ale tentokrát chci říct ještě připomínku k Matymu-Wellingtonovi NIKDO nemusel vštěpovat co je dobré a zlé. Nikdo mu nemusel říkat, že Napoleon byl tyran. Avšak Napoleon nebyl tyran, vždyť se o své vojsko a hlavně lid staral. Matyho tvrzení, že Karel byl tyran je nepravdivé a já to mohu jedině vyrátit větou-straral se o své muže. A to každopádně. Ale já nebudu opět zabíhat do jiných věcí. Vrátím se k tématu danému.
Samozřejmě Wellington nebyl hlupák, byl bystrý a měl svůj dobře zdůvodněný názor na Napoleona. Ale to se asi mi už nedozvíme. Napoleona nepomlouval. Věřím tomu, že kdyby nebylo války, Wellington jako voják by se s Napoleonem spřátelil. Wellington uměl plyně francouzsky, portugalsky, anglicky a španělsky. On dokonce studoval ve francouzské škole. Proč by tedy měl být důvod k nenávisti s Francií a Británií.
No nic, mám spousta dalších oblíbených vojevůdců nejen ve francouzských řadách. Znáte přece Václava Jana Josefa Rádeckého, bojoval za monarchii, jinak přece bojovat nemohl. Byl to čech ja šitej, ale co mu zbívalo. Také si myslím, že to byl dobrý voják, sice nadával jak dlaždič,ale to je něco jiného(tady jde o vychování).
A co řeknete třeba na gnrála Bülowa, dobrý voják a člověk, sepsal svoje paměti jako každý vojevůdce či prostý voják.
Věřím, že maty si svůj projev nepřipravojval jako já. A připomínka: nemám rád Bedřic


[34] shawn333 | 06. 09. 2007 16:27:03 | Reagovat

Zdravim, nemas zac, Maty...


Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Autoři webu neručí za obsah diskuse a to jak text, tak odkazy. Přispívat do diskuse může každý návštěvník webu a příspěvky nejsou kontrolovány.

Reklama
Armed Assault Fan Page ABCgames.sk - hry, cheaty, trainery, návody, preklady, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
Screenshoty Stavba polské vesnice; Skutečná velikost: 512kb 1024 x 768
Celkem (114)
Počítadlo TOPlist Od 26.03.05
Naša ikonka Fan stránky RTS hry Cossacks v ČR a SR
Valid XHTML 1.0 Strict | CSS code by PVD
Design by PVD
Veškerý obsah je tvorcov webu a tvorcov hry