Cossacks II: Napoleonic Wars

Skočit na obsah

Diskuse

Téma: Reálnost historických bitev

Vložení příspěvku

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát čtyři?
Strana: 1
[11] Dantess | 17. 10. 2007 13:13:07 | Reagovat

Samozrejme ze si zahrame : - ) Sa mi potom ozvi, ked uz budes mat PC


[10] mrky | 17. 10. 2007 11:36:40 | Reagovat

Výborně, že jsi sem napsal. Tak to si musíme taky zahrát, radši bojuji s přítelem na jené straně. : - )
Takže, co ty na to ?


[9] Dantess | 15. 10. 2007 17:50:52 | Reagovat

Tak sem napisem aj ja nieco : - )
Hrali sme s kamosom cez Hamachi, hrali sme historicku bitvu o Slavkov. On ovladal stred a lave kridlo a ja len prave kridlo, nechapem ze preco ma okratili : - D Tak, zacala sa bitka, sice kamos to hrava len raz za uhorsky rok, no zahral to pekne, dohodli sme sa ze so stredom sa nepohne a bude stabilny, on zacal utok na lavom kridle a to neviem napisat ze co sa tam odohravalo, lebo ja som bol na druhej strane fronty. Mal som tam 2 bataliony, 1bat. pesiakov a 1bat. voltiguerov, poto tam boli dve dela, 1tazke delo a 1houfnicu... A este som tam mal nejakych jazdcov, no neviem presne akych, no bol tam len jeden oddiel. Tak, pesiakov som postavil vedla seba a dal som ich do rady, samozrejme hlupe AI mi na to nabehlo implantoval som do ich tiel 240 kusov oloveych guliek : - ) Jeho batalion bol rozstrielany, no nevsimol som si, ze tam ma este 2 bat., no oni videli ten masaker a ich moralka bola na bode mrazu, a vtedy som dal jednu salvu z diel, to im tu moralku znizilo este viac, a potom na nich nabehla jazda a vystrelili skor nez oni a tak som ich dal. Moja pechota uz mala nabite a tak sme sa pohli smerom k stredu, kde ma cakali nejaki musketieri, do ktorych som tiez vystrelil, zostalo ich pomenej, a tak niekam zutekali, no nerozpadli sa. Dotlacil som svoje dela na ten kopcek na ktorom som bol a zacal strielat, no, tezke delo som potom prebil na kartacove strely. Nepriatel mal uz len jeden batalion (aspon na mojej strane) a tak ho poslal namna, ehm, kartacove strely zabrali a kavaleria dokoncila ich trapenie a potom kamos dosiel na stred a uz sme mali vyhrate : - )
Nejak tak to bolo : - D


[8] Mrky | 02. 10. 2007 16:41:05 | Reagovat

Nazdar Maty, ty strá vojno...PS: jen mě nepřechval : - ) ..jen škoda, že tu trochu kašlu na pravopis : - )


[7] Maty | 01. 10. 2007 20:38:51 | Reagovat

Mrky má pravdu je to spisovatel!


[6] Mrky | 01. 10. 2007 16:40:29 | Reagovat

Bitva u Minsku:
Tedy nějakého roku jsem vyrazil v čele 6 batalionů a jednoho praporu rakouských dragounů k Minsku, teda alespoň doufám, že to byla tato mapa(cossacks jsem nehrál přes jeden rok). Tak tedy: Rozdělil jsem armádu do carré o dvouch vrstvách(3 carré vepředu, a těsně za nimi 3 carré). Tyto jednotky jsem rozestavil tak, aby nejlepší jednotky stály na cestě kudy příjdou Rusové. Další jednotky, těch nováčků landwehru jak říkám jsem ukryl v lese, ale stále linie carré byla pohromadě. Dragouny jsem dal na na cestu k volnému prostranství aby mohli lépe manévrovat.
Rusové přišli v počtu 5 jezdeckých praporů a 3 batalionů choty. Když dorazili, přilákal jsem je salvou fyzlírů, kteí drželi střed formace. Jakmile se rusové chytli a přiblížili se do (žlutého) palebného perimetru, zahájil jsem střelbu ze 3 carré. Vyplítval jsem všechnu munici a vojáci nabíjeli. Zbytky jejich jízdy(bylo jich asi 80) zaútočili na carré, avšak nepočítali s druhou liníí carré. Jízda se propletla skrz malé mezery karé, kdy byli ruští jezdci bezmilosti pobíjení bajonety a střelbou s mušket. Tehdy se ke mě přiblížil ruští domobranci a napadli mi pravékřídlo, tam byli grnátníci, kteří je mohli pokropit jen granáty. Ale i to pomohlo, vojáci se nepohnuli ani o krok. Teď dorazili mušketýři ruské armády, zamířili, ale o už tam byli moji dragouni a napadli je zezadu, vtom rakuoští zahájili palbu a tím pomohli útočícímu jezdectvu. Rusové se rozutekli, nakonec se se šak zmohli na proti útok tzv. Kavalergardy se zbytky pěšáků a myslivců. To už jsem rozvinul bojovou linii do řady a zaútočil jsem na bajonety. Dragouni napadli nepřítele z boku a zničili zbytky, pěchota obklíčila Kavalergardu a zmasakrovala ji, ale Ruští se bránili zarputile, nakonec byli poraženi.
Jejich ztráty byli asi všichni kromě roty myslivců a pár dalších vojáků.
já ztratil asi 80 vojáků(malá oprava).


[5] Mrky | 30. 08. 2007 11:30:57 | Reagovat

Tak, aby se to rozjelo, napíšu o bitvě u Wagramu. Mimochodem, doma si píšu na kompl všechny bitvy jak jsem je provedl a ztráty. Kdybych měl možnost tak bych vám to ukázal, ale vratme se k bitvě.
- U Wagramu jsem ztratil celé levé křídlo, o střed jsem tvrdě zápasil a nakonec se rozhodlo na mém pravém křídle, kde jsem vedl valivou palbu s kombinací útokuna bajonet. To bylo velice stručné a výstižné. Tak si představuji tuto diskusy.


[4] Anonym1 | 28. 08. 2007 18:40:44 | Reagovat

Ved tie bitky sa ani inac nedaju vyhrat stale dookola tak isto : - ( , lebo tam je pokazena AI.


[3] Mrky | 28. 08. 2007 18:07:22 | Reagovat

Já se musím přiznat, že jsem nehrál datadisk, ale bitvy jsou ve dvojkách solidní. Když tak pište jak jste ty bitvy vyhráli a jaké jste měli ztráty.


[2] Pepa | 27. 08. 2007 12:58:29 | Reagovat

Můj názor je takový,že mě docela zklamaly.Z těch tří nových co jsou v BfE mi připádá celkem dobré akorát Borodino.U Waterloo mi jednoznačně chybí britská jízda,císařská garda a taky by se tam mohli objevit prušáci.Ale asi největší slabina všech bitev je předem nastavená strana hráče a pc a že se to nedá nastavit manuálně.


[1] Mrky | 27. 08. 2007 10:09:08 | Reagovat

K tomutu tématu chci prozačátek dodat: chtěl bych rozvinout diskusyn téma historických bitev, chtěl bys slyšet jak jste je zahráli ve hře a srovnat jak je to ve skutečnosti.


Strana: 1

Autoři webu neručí za obsah diskuse a to jak text, tak odkazy. Přispívat do diskuse může každý návštěvník webu a příspěvky nejsou kontrolovány.

Reklama
Armed Assault Fan Page ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
Screenshoty ; Skutečná velikost: 72kb 1024 x 768
Celkem (114)
Počítadlo TOPlist Od 26.03.05
Naše ikonka Fan stránky RTS hry Cossacks v ČR a SR
Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD
Design by PVD
Veškerý obsah je tvůrců webu a tvůrců hry