Cossacks II: Napoleonic Wars

Skočit na obsah

Archív novinek na webu Cossacks 2

Vydání Cossacks 3 dne: 19. 07. 2016 PVD (admin)

Cossacks 3 budou oficiálně vydány po celém světě 20. září 2016.

(zdroj)


Čeština pro CII:BfE ze Steamu dne: 19. 02. 2016 PVD (admin)

Věrný návštěvník KING OF KINGS poskytl upravenou verzi češtiny pro Cossacks II: Battle for Europe, která je dodávaná skrze herní platformu Steam.

Najdete ji v příslušné kategorii souborů ke stažení.


Cossacks 3 - legenda se vrací dne: 8. 10. 2015 PVD (admin)

Dlouhá léta se to zdálo být nepravděpodobné a po nepříliš povedeném pokračování Cossacks II: Napoleonic Wars, které nezlepšil ani datadisk Cossacks II: Battle for Europe, všichni fanoušci ztratili naději. Dnes je však jisté, že tým, který stojí za výbornou strategickou hrou Cossacks, pracuje na jejím pokračování! Cossacks 3 se navrací k úspěšnému prvnímu dílu. Vznikne tak moderní remake nejlepší strategie roku 2001, která nabízela tisícové armády a vyladěné herní mechanismy.

V duchu původní série se bude jednat o tradiční RTS zahrnující budování staveb a těžbu surovin. Obrovský výběr jednotek, chladná ocel a střelné zbraně, vliv krajiny a realistická fyzika poskytnou hráči neomezené množství taktických příležitostí.

Tvůrci spustili také fórum, ve kterém je možné diskutovat o vývoji a každý tak může finální hru ovlivnit! Fórum je sice převážně anglicky, ale pro českou komunikaci je k dispozici stále naše diskuse.

Pokud by měl kdokoliv zájem podílet se na vývoji tohoto webu a hlavně chystání verze pro Cossacks 3, neváhejte se ozvat. Každá pomoc je vítána.

Za upozornění a prvotní pomoc patří díky věrnému návštěvníkovi KING OF KINGS!


Výpadek webu dne: 30. 04. 2012 PVD (admin)

Velmi se omlouvám všem návštěvníkům za delší výpadek webu a za přechodnou starou verzi příspěvků v diskusi. Nyní je web obsahově zpět ve formě, v jaké přestal jít. Doufám, že zde naleznete stále vše to, co hledáte a věřím, že se výpadek už nebude opakovat.


Série Cossacks II v online prodeji dne: 11. 01. 2011 PVD (admin)

Nedávno mi přišel mail s upozorněním na nečekanou novinku pro všechny fanoušky série Cossacks II nebo obecně her od společnosti GSC Game World. Na serveru DotEmu, který se představuje jako digitální distributor her, je nyní, po domluvě s GSC Games, znovu vydána nejen hra Cossacks II, ale i původní Cossacks a American Conquest. Kteroukoliv edici si můžete zakoupit v různých balíčcích:

  • balíček Cossacks II za 9,99€ (250Kč) - obsahuje Cossacks II: Napoleonic Wars a datadisk Cossacks II: Battle for Europe
  • balíček Cossacks za 9,99€ (250Kč) - obsahuje Cossacks: European Wars s datadisky Cossacks: The Art of War a Cossacks: Back to War
  • balíček všech Cossacks a American Conquest sérií za 19,95€ (500Kč) - obsahuje Cossacks: European Wars s datadisky Cossacks: The Art of War a Cossacks: Back to War, Cossacks II: Napoleonic Wars s datadiskem Cossacks II: Battle for Europe a American Conquest s datadiskem American Conquest - Fight Back
  • balíček American Conquest za 9,99€ (250Kč) - obsahuje American Conquest s datadiskem American Conquest - Fight Back

Všechny distribuované hry jsou bez DRM ochrany a jsou k dispozici pouze pro stažení online. Pokud máte problém kteroukoliv verzi koupit v kamenných obchodech, levnější a lépe přístupnou nabídku už jen těžko najdete. Platba je možná prostřednictvím PayPal nebo přímo kreditní kartou.
Věřím, že všechny fanoušky série Cossacks a Cossacks II tato novinka potěší stejně, jako mě. Příjemné hraní!


Čeština pro Cossacks II: Battle for Europe dne: 21. 06. 2010 PVD (admin)

Po několikaměsíční náročné práci, která byla komplikována nejen školními povinnostmi, dokončil věrný návštěvník KING OF KINGS kompletní češtinu pro datadisk - Cossacks II: Battle for Europe.
Celý archív, který můžete stáhnout z naší sekce patche, ovšem obsahuje mnohem více, než jen češtinu pro Cossacks II: BfE! S instalací se vám do hry přidají mapy jak z Cossacks II: Napoleonic Wars, tak i mapy z nikdy nevydaného patche 1.4. Dále s instalací opravíte častý problém "AGP Aperure size = 256 MB" a dokonce budete mít hru i cracknutou, abyste si nemuseli zbytečně ničit originální médium v mechanice.
Myslím, že celá práce si zaslouží velký obdiv, který můžete vyjádřit v diskusi na toto téma. Přeji příjemné hraní!


Řešení chyby - AGP Aperture Size dne: 22. 03. 2009 Honza (návštěvník)

Pro toho kdo má problém s tím že při startu Cossacks 2 BfE (pod Win Vista) se mu objeví hláška že má přiřadit 256 nebo více "AGP Aperture Size" je řešením tento patch.
Anglický popis uvnitř *.zip archívu nebo použijte http://translate.google.cz


Zprovoznění patchů u Gold edice CII: NW dne: 25. 05. 2008 PVD (admin)

Jak jsem sliboval v diskusi, dnes jsem dal na FTP ke stažení registry, které jsme s návštěvníkem Jackem postupně utvořili k umožnění instalace patche 1.1 (oficiálního) a 1.2 u Gold edicí Cossacks, které jsou momentálně jedinou možností jak zakoupit Cossacks II: Napoleonic Wars u nás. (např. v eshopu XZone)
Registry zkoušeli další dva návštěvníci a oběma to pomohlo k instalaci patchů, které nepatrně zrychlí hru, opravují balanc jednotek a národů a hlavně jsou většinou potřeba pro hraní po internetu.


CII: NW plnou hrou u březnového Score dne: 25. 02. 2008 PVD (admin)

Pro ty z vás, kdo si ještě nezakoupili Cossacks II: Napoleonic Wars mám potěšující zprávu: v březnovém čísle časopisu Score bude plná verze zdarma. Věřím, že se hra opět rozšíří mezi více lidí.
Zdroj: Tiscali Games SMS


Oficiální web hry Cossacks 2 v ČR dne: 09. 09. 2007 PVD (admin)

Po dvou a půl letech působení tohoto webu se mi dostalo ocenění, kterého si nesmírně vážím. Tento fanweb již není fanwebem, ale oficiálním webem hry Cossacks II: Napoleonic Wars a Battle for Europe. Ačkoliv tuto informace na zahraničních of. stránkách nenaleznete (stále tam visí odkaz na neexistující české stránky), Cenega mě tak uznala a linkuje mě ze svého eshopu. Moc za tuto věc děkuji panu Petru Jindrovi z Cenegy, jelikož díky jeho snaze a vlastní iniciativitě se to podařilo.
V podstatě se na webu nic nemění, jako oficiální web jsem linkován již u několika eshopů a herních serverů, změnu grafiky a celého systému webu spíše dlouhodobě plánuji, ale věřím, že web dosáhl svého cíle, který se málokdy splní.
Děkuji za přízeň

Jinak se dle dalších informací tvůrci hry Cossacks 2 se rozpadli a tudíž podpora hry pravděpodobně končí. Takže očekávání patche nebo datadisku je nereálné.


Chybějící CD-key u CII: BfE dne: 30. 07. 2007 PVD (admin)

V jednom z našich témat se ozval Petr Jindra ze společnosti Cenega s vysvětlením k chybějícím CD klíčům u Cossacks II: Battle for Europe. Pro ujištění jsem pořádal pana Jindru po mailu o potvrzení, zda je to oficiální ohlášení a přišla mi tato odpověď:
„Pokud některému ze zákazníků chybí CD-key u hry Cossack II Battle for Europe nechť prosím hru buď reklamuje u prodejce, nebo kontaktuje naší technickou podporu či pošle samotný manuál na naší adresu.“
Rozhodně neváhejte. Doplním ještě adresu a číslo:
CENEGA CZECH s.r.o.
Naskové 3
150 00 Praha 5
Tel: 257 189 545


Cossacks: GOLD edition dne: 27. 04. 2007 PVD (admin)

Opět velké překvapení čeká pro všechny fanoušky hry Cossacks a Cossacks 2. Do obchodů se dostala nová "zlatá edice", Cossacks: GOLD edition za cenu 299Kč. Tentokrát obsahuje původní díly jak jedničky, tak dvojky, neboli Cossacks: European Wars a Cossacks II: Napoleonic Wars.
Tuto edici bych doporučil spíše lidem, kteří chtějí mít doma kompletní sbírku. Pro hraní by byla ovšem užitečnější Cossacks: Emperor's Edition, o které jsem psal minule a která se zatím stále bohužel u nás neprodává.
Též jsem zaktualizoval seznam obchodů, trochu se ceny změnily. :)


Cossacks: Emperor's Edition dne: 23. 04. 2007 PVD (admin)

CDV vydalo speciální edici s názvem Cossacks: Emperor's Edition. Zahrnuje nejlepších díly Cossacks a Cossacks 2:
Cossacks: European Wars
Cossacks: Back to War
Cossacks II: Battle for Europe
Doporučuji zakoupit tuto edici všem, kteří ještě dané hry doma nemají. Je to opravdu to nejlepší, co může série Cossacks nabídnout.
Zdroj: WP, TG


Změna hostingu dne: 16. 04. 2007 PVD (admin)

Základní předpoklad pro případnou modernizaci tohoto webu bylo zkvalitnit dostupnost webu. A to jsem docílil díky přesunu celého webu k webhostingové společnosti kraja.cz. Přístup absolutně profesionální, vše okamžitě vyřízeno, cena ušitá na míru. Mohu jen doporučit.
Věřím že kvalitní hosting poznáte nejen díky absenci banneru nad textem, ale taky díky méně častým výpadkům a rychlejším odezvám.


50000 a více návštěvníků dne: 20. 02. 2007 PVD (admin)

Nevím, zda má vůbec smysl psát stále "výroční" novinky. Už skoro nic jiného nepíši, jelikož to ani nemá význam. Web si žije svým stylem. Přesto pár poznámek:
Po chvilkovém náletu "turnajového" webu, který určitě používal autohits, je tento web a celá rodina rts-game.com nejnavštěvovanějším webem o sérii Cossacks. Ve vyhledávačích drží stabilně první pozice a jsem spokojen. Co víc si přát.
Návštěvnost se drží, většinou zde najdete to, co hledáte, a nemám potřebu s někým soutěžit v návštěvnosti.
Sliby nebudou, snad jen to fórum, protože to určitě všichni moc oceníte. :) Ale kdy bude, to je ve hvězdách.. :D


Šťastné a veselé dne: 23. 12. 2006 PVD (admin)

Přeji všem mým stálým i nestálým návštěvníkům poklidné prožití svátků vánočních a šťastný nový rok. Děkuji všem za projevenou a stále projevovanou přízeň a věřím, že dnešní po dlouhé době rekordní stovka bude příští rok alespoň stejně často, jako letos.
Nebudu nic slibovat, protože bych to velice pravděpodobně nesplnil, ale doufám, že se sem budete stále rádi vracet a že na mých webech naleznete vždy to, co hledáte.
No a ne, abyste si toto zítra četli, hezky ke stromečku a žádný internet!


40000 návštěvníků dne: 14. 10. 2006 PVD (admin)

Včera navštívil můj web o hře Cossacks 2 40000. návštěvník. Na velkých webech toto nejsou zvyklí řešit a já jsem to chtěl též přejít bez povšimnutí, ale když jsem dnes otevřel web, uvítalo mě počítadlo v tomto stavu. Dnes po dlouhé době znovu 100 lidí a za týdenní průměr 600 přesně, to je už velká náhoda. Tak si dejme takové rekápko + pár slibů do budoucnosti:
Předně chci, jako vždy, vám všem návštěvníkům poděkovat za přízeň a také za podporu, kterou mi dáváte vůbec tím, že sem chodíte. Vím, že poslední dobou se tu opravdu vůbec nic neděje, ale o hře nic nového také není (krom francouzského mappacku, který se mi nepodařilo zatím zprovoznit). Chci zapracovat na mnohém, v čem je web už zaostalý, chci rodinu rts-game.com rozšířit, ale stále na to není čas. Bohužel upřednostňuji jiné záležitosti.
Včera tomu bylo přesně 18,5 měsíce od založení webu a taky průměr 70 návštěvníků denně je velmi slušný (vzhledem k oblíbenosti hry). Někdy byly světlejší chvilky, zvláště když dokonce vycházely denně novinky. Poslední dobrou to opravdu pokulhává. Největší chybu vidím v diskusi, jelikož je dost složitá a odrazuje vás do ni psát. Můžu jen slíbít, že počítám s její výměnou a chci udělat velké fórum nejenom pro Cossacks. Též chci přidat weby o hrách Stronghold a Stronghold 2, jelikož již dávno patří mě (někteří z vás určitě zaregistrovali přesun fan webů ke mně). Mám již design skoro hotový, teď zkontrolovat obsah, převést ho do novější podoby a hlavně doplnit dalšími daty. To vše je práce na několik hodin, možná i dní. Tolik času se mi bohužel v poslední době vůbec nedostává.
Nebudu vás dále zdržovat, pokud sem budete i nadále chodit, budu jen rád, pokud ne, rád jsem vás měl mezi návštěvníky. Tento web budu určitě udržovat funkční dlouho, jelikož je pro mě takovou soukromou památkou.
Tak hurá do dalších desetitisícovek.


První český blog o Cossacks 2 dne: 26. 08. 2006 PVD (admin)

Na internetu se objevil nový, co vím první, český blog o hře Cossacks 2. Blog se má, podle slov autora, zabývat pohledem na některé problémy Cossacks 2 často řešené zde v místní diskusi, ale také poukazováním na vlastní objevené zajímavosti.
Přeji autorovi mnoho kvalitních článků a také čtenářů. ;)


Patch v1.2 pro CII: NW CZ verzi dne: 10. 08. 2006 PVD (admin)

Omlouvám se všem návštěvníkům za mystifikaci ohledně patche v1.2 pro českou verzi hry. Zkoušel jsem starší verzi, která je mimojiné k dispozici například na Tiscali Games. Poslední verze, která je ke stažení nyní jak u nás, tak i na oficiálních stránkách, již funguje i na CZ verzi hry.
Za iniciativu vyřešení problému a za velkou ochotu pomoci děkuji panu Petru Jindrovi z technického oddělení Cenegy CZ


Ceny a recenze CII: BfE dne: 31. 07. 2006 PVD (admin)

Půlka prázdnin za námi a Cossacks II: Battle for Europe se prodává, stejně jako jeho předchůdce Napoleonic Wars, ve většině velkých internetových obchodů s hrami. Nejlevněji se dá nyní sehnat za 679Kč. Více v našem přehledu.
Pro ty z vás, kteří zatím na hru šetří je tu alespoň recenze na herním serveru Tiscali Games.
Na nějaký čas tu nebudu, tak mě omluvte, že nebudu odpovídat v diskusi apod.


CII: BfE v obchodech dne: 18. 07. 2006 PVD (admin)

Dnes se konečně začal prodávat datadisk Cossacks 2 - Cossacks II: Battle for Europe. Čekali jsme docela dlouho a nakonec vše nasvědčuje tomu, že je hra v angličtině, jen české titulky (pravděpodobně dialogy) a český manuál. U distributora pro český trh, Cenegy, je cena 799Kč, ale dalších 5 obchodů nabízí hru o stovku levněji, neboli za 699Kč.
Přehled prodejců a kompletní aktualizované informace jsou vám k dispozici. ;-)
Za upozornění děkuji Forestmanovi. Cena je myslím velmi příznivá.


Aktualizace informací o CII: BfE dne: 11. 07. 2006 PVD (admin)

Aktualizoval jsem kompletní informace o datadisku Cossacks II: Battle for Europe. Snad vám přiblíží podrobnosti o datadisku, který stále u nás není v obchodech.


Nová videa z CII: BfE dne: 10. 07. 2006 PVD (admin)

Zatím co v ČR si zatím můžeme o Cossacks II: Battle fur Europe nechat jen zdát, objevil jsem na serveru http://gamekult.com videa ze hraní Cossacks II: Battle for Europe pochopitelně ve francouzské verzi.
1. video je z historické bitvy u Waterloo. Přijde mi celkem obyčejné, více poví až samotné hraní.
Z bitvy na druhém videu jsou některé screenshoty v naší galerii. Ale název vám nepovím, francouzsky bohužel neumím. :-)
Třetí video považuji za nejzajimavější. Prvně je zde vidět menu Bitvy o Evropu. Všimněte si též rychlosti načtení konkrétní bitvy. Pochybuji, že je to extra rychlostí PC. Naopak doufám, že je to odlehčením enginu hry. Videa jsou v rozlišení 640x480 a velice pravděpodobně je hra také v tomto rozlišení hrána (málo místa na horní liště a dole). Buď je v Cossacks II: Battle for Europe více možností nastavení a nebo jen hra byla hrána na takovémto rozlišení kvůli nahrávání.
Nezbývá než se těšit, až u nás hra také vyjde.


Screeny z CII: BfE dne: 08. 07. 2006 PVD (admin)

Jak jsem slíbil, aktualizoval jsem screenshoty o nové screeny z Cossacks II: Battle for Europe. Je jich opravdu hodně z různých serverů. Věřím, že si je rádi prohlédnete.
Take se již začalo Cossacks II: Battle for Europe prodávat v různých státech, ale ne u nás. Musíme tedy zase čekat. :-(


Poděkování dne: 07. 07. 2006 PVD (admin)

V této krátké novince chci jen poděkovat všem návštěvníkům za podporu a hlavně za dosažení (asi před týdnem) celkové hranice 30000 návštěvníků za rok a čtvrt. :-))
Věřím, že můj web navštěvujete rádi a ne jen náhodou a že poslední novinky, které mi opravdu dávají zabrat, rádi využíváte a čtete. :-) Snažím se dohnat, co jsem odkládal během školního roku.
Ještě jednou díky


Crack pro CZ verzi CII: NW dne: 06. 07. 2006 PVD (admin)

V předchozí novince jsem si postěžoval na nefunkčnost patche 1.2 a mappacku pro Cossacks II: Napoleonic Wars na originální české verzi. Dnes je to ale již minulostí (alespoň u patche, proto byla předchozí novinka upravena).
Prvně velké díky patří návštěvníkovi s nickem frappe, který mě svým mailem podnítil vůbec zkusit tuto prekérní situaci vyřešit. Další díky patří návštěvníkovi s nickem Michalxo, který nejprve vyzkoušel na své anglické verzi patch s crackem a poté mi pomohl vyhledat změny, které jsou potřeba. Upozorňuji, že můj postup není 100% vyzkoušen, proto doporučuji zálohovat soubory engine.exe a protect.dll. Nyní krátký návod:
Po prohledání registrů a kontrolování s anglickou verzi nebyla vyřešena nemožnost nainstalovat patch 1.2 ani mappack. Ovšem po přepsaní originálních souborů engine.exe a protect.dll patchnutými soubory hra najednou plně funguje (ne jako "demo crack" apod.) s originální češtinou. Je to zajímavé, engine.exe má skoro 2x větší velikost, ale pravděpodobně je to již obsaženým patchem. Pouze občas ukáže aplikace chybovou hlášku, stačí dát ignore all a jde hra bez větších problémů (pokusím se i tyto nedostatky vyřešit). Zatím jsem nezjistil, zda se při standardním patchnutí upravují nějaké další soubory (vzhledem k té chybě asi ano), ale rozhodně se hra ukazuje jako ve verzi 1.2. Dále jsem pocítil zrychlení, možná je to subjektivní pocit, ale s 1GB RAM a P4 2,6GHz HT procesorem zrychlení opravdu pozoruji. Doporučuji tedy nainstalovat buď na originální patch (nejde na CZ verzi), nebo pomocí našeho způsobu stáhnout a aplikovat patchnuté soubory.
Jelikož jsem problém jak zatajit instalátorům verzi hry (nebo spíš změnit českou verzi na anglickou) nevyřešil, mappack stále nejde nainstalovat na CZ verzi. Doufám, že alespoň nový patch vám hraní zpříjemní.
Chci znovu upozornit, že tímto crackem nepodporuji nelegální stažení a hraní hry. Tento crack jsem použil sám na své originální hře zakoupené již dříve z důvodu, že je hra rychlejší (patch nešel nainstalovat) a nechci si ničit své originální CD v mechanice. Nejlepší je tedy koupit hru v zahraničním obchodě... :-D


Info o CII:BfE a crack CII:NW dne: 05. 07. 2006 PVD (admin)

Již je tomu několik dní kdy oficiální stránky hry Cossacks II byly obohaceny o podsekci právě o novém datadisku Cossacks II: Battle for Europe. Informace jsou takřka stejné, jaké byly odhaleny dříve. Také se potvrdilo vylepšené hraní po LAN a internetu (boj na předpřipravených mapách). Všechny informace přehledně sepsané naleznete v naší sekci informace.
Pro většinu z nás je ovšem druhá novinka mnohem zajímavější. Objevil se konečně funkční crack pro hru Cossacks II: Napoleonic Wars. Výhoda je, že crack se nainstaluje spolu s patchem v1.2, který opět hru obohacuje o mnoho vylepšení. Jediná nevýhoda je pro majitele české verze (jako jsem já). Stejně jako samotný patch v1.2, ani tento upravený patch nejde nainstalovat na českou verzi Cossacks 2. Tuto situaci se mi ovšem podařilo vyřešit v další novince. :-)


Opětovné zlevnění CII: NW dne: 27. 06. 2006 PVD (admin)

Znovu jsem aktualizoval přehled cen obchodů a nyní se dá ve dvou obchodech sehnat Cossacks II: Napoleonic Wars za 399Kč. Doporučuji tedy všem, kteří chtějí hrát hru opravdu naplno, si Cossacks II: Napoleonic Wars pořídit.


Patch 1.2 pro C2: NW dne: 21. 06. 2006 PVD (admin)

Na internetu se objevil nový patch 1.2 pro Cossacks II: Napoleonic Wars. Ale bohužel to pro mnohé z nás má velký háček. Nejde nainstalovat na českou verzi hry, ačkoliv píší, že je multijazyčný. Toto mě velmi mrzí, pokud to nezmění, tak my, kteří jsme si zakoupili originál hru akorát na poctivost doplatíme.
Pokud byste objevili, v čem je problém, určitě mě dejte vědět.
Popis oprav chyb a download můžete z Worthplaying


Lokalizace C2: BfE do CZ nejistá dne: 21. 06. 2006 Forestman

Na TiscaliGames se objevil nový release-list Cenegy, C2: Battle for Europe je tam uveden stále na červenec, ale v kolonce lokalizace už není uvedeno titulky ale jen manuál a krabice. Viz: http://games.tiscali.cz/temp3/cenega_rel-20-06.xls


Nové screeny CII: BfE a staré CII: NW dne: 06. 06. 2006 PVD (admin)

Objevily se nové screenshoty z pokračování Cossacks 2 - Cossacks II: Battle for Europe. Opět na nich nevidím nic inovativního krom kousku nějakého pěkného hradu. Zároveň byly potvrzeny již dříve zveřejněné informace o datadisku.
Při brouzdání po oficiálních stránkách (mimochodem tam nové screenshoty nejsou) jsem narazil na, nejspíš staré, krásné screenshoty asi z editoru (soudím podle nekonečna surovin). Rozhodně doporučuji je zkouknout, kreativita je nádherná. (pokud jsou screenshoty z kampaní apod., tak mě, prosím, upozorněte)


Soundtrack ze hry CII: NW dne: 24. 05. 2006 PVD (admin)

Otázka jednoho z vás, návštěvníků, mě vnukla nápad umožnit stáhnout jednodušše celý soundtrack hudby ze hry Cossacks II: Napoleonic Wars.
Nápad se stal skutečností a nyní máte v sekci Downloads zabalený soundtrack. Všechny skladby jsem převedl z původního formátu .ogg na formář .mp3, takže si je můžete bez problémů všichni spustit.
Na případné problémy mě určitě upozorněte.


CII: BfE trailer a in-game videa dne: 24. 04. 2006 PVD (admin)

Vydavatelská firma hry Cossacks 2, CDV, zveřejnila nový trailer z datadisku Cossacks 2, Cossacks II: Battle for Europe. Spolu s dříve uveřejněnými in-game videi z GAMESPOTu můžete trailer stahovat přímo od nás v sekci downloads->videa.
V traileru je uvedeno, že hra bude vydána v květnu 2006, takže prakticky za chvíli, přesto pochybuji, že u nás to bude dřív, než jak uvedla Cenega v plánu (červenec). Též jsem zvědavý na cenu, za 10 měsíců klesla cena Cossacks II: Napoleonic Wars o více jak polovinu, takže očekávám tentokrát nástup na nižší ceně.


Zlevnění C2:NW a datum vydání C2: BfE dne: 10. 04. 2006 PVD (admin)

CENEGA CZECH, distributor hry Cossacks II: Napoleonic Wars u nás vydal nový release list (plán prodeje), kde je uvedeno, že hra Cossacks II: Battle for Europe by měla být vydána u nás v červenci 2006 a s českými titulkami. Doufejme že tento termín dodrží.
Předhánění v nejlepší ceně her stále trvá a internetový obchod Zlevňujeme.cz nyní prodává Cossacks II: Napoleonic Wars již za pohodovou cenu 399Kč a navíc v originálním znění (je tak psáno u detailu hry).Nevím zda jako reakci na vydání CII: BfE, každopádně si myslím, že již mnozí z vás si mohou dovolit koupit originál, jelikož crack nefunguje a hra už stojí prakticky stejně jako stárá dobrá "jednička".. :-)


Mód Battle for Europe i v MP dne: 25. 03. 2006 PVD (admin)

Podle informací z preview hry Cossacks II: Battle for Europe na Gamespotu bude skutečně datadisk CII: BfE přinášet možnost hrát mód Battle for Europe v Multiplayeru. Nedovedu si představit jak toto bude praktikováno, zvláště pak při hře po internetu.
Zajímavostí je, že již se nemluví o 3D hře, ale o masivních 2D bitvách. Že by se konečně upustilo od tvrzení, že je hra 3D?
Doporučuji přečíst si celou preview.


Videa ze hry CII: Battle for Europe dne: 24. 03. 2006 PVD (admin)

Na herním webu http://gamespot.com se objevila nová videa ze hry Cossacks II: Battle for Europe. Videa ukazují bitvy a pohyby vojsk. Osobně jsem ale nenašel žádný rozdíl oproti Cossacks II: Napoleonic Wars... :-)


Screenshoty C2 - Battle for Europe dne: 19. 03. 2006 PVD (admin)

Krom informací, které jsem vám přinesl již před týdnem se objevili údajné nové screenshoty z datadisku Cossacks II: Battle for Europe.
Na obrázcích je patrná změna v Battle for Europe módu, jiných změn jsem si nevšiml.


Vydání Cossacks II: Battle for Europe dne: 10. 03. 2006 PVD (admin)

Po dlouhé době stagnace vývoje datadisku Cossacks II: Battle for Europe dnes vydali tvůrci zprávu: Cossacks II: BfE vyjde v květnu! Doufejme, že tentokrát dodrží termín a nedopadne to jako s Cossacks II: Napoleonic Wars. A co má datadisk přinášet?
- 9 národů: k nynější Francii, Anglii, Rakousku, Rusku, Prusku a Egyptě přibude: Španělsko, varšavské vévodství (Polsko) a Rýnský spolek.
- 10 nových oblastí v módu Bitva o Evropu
- přesné zobrazení dráhy střely kanónů
- 3 nové historické bitvy
- 4 nové kampaně
- 6 nových skirmish misí
- hraní multiplayeru přes lan a internet
- strategické uplatnění informačních listů o armádě a taktice
- rozsáhlý diplomatický systém
- přes 190 jedinečných budov a 180 jednotek
- nové krajiny s více jak tisíci zvláštními prvky

Další výborná zpráva je chystání patche 1.2 pro Cossacks II: NW. Momentálně se prozatím odhalují některé bližší informace o úpravách patche, jen co jich bude více, určitě se to dozvíte!


Opětovné zlevnění hry Cossacks 2 dne: 19. 02. 2006 PVD (admin)

Nic nového pod sluncem. Pouze obchody (některé) zlevnily Cossacks 2: NW. Aktualizovaný přehled naleznete stále ve stejné sekci prodejci hry Cossacks 2. Najdou se takové obchody, kde se hra stále prodává za neuvěřitelných 1099Kč, přitom již 2 obchody prodávají Cossacks 2 za velmi příznivých 450Kč. Na Slovensku jsou již 3 obchody s cenou kolem 650Sk, což mi přijde též velmi přijatelné.
Uvidíme, zda přinese něco nového chystaný datadisk Cossacks 2: Battle for Europe.


Veselé Vánoce a šťastný nový rok! dne: 24. 12. 2005 PVD (admin)

Chci vám, návštěvníkům, popřát za všechny pomocníky na tomto webu a samozřejmě i za sebe krásné a klidné Vánoce a šťastný nový rok. Věřím že i v příštím roce vytrváte a budete nám pomáhat svými nápady a připomínky ke zlepšení webu.
Admin


Cossacks II: Battle for Europe dne: 22. 12. 2005 PVD (admin)

Podle další zvěřejněných informací o chystaném datadisku Cossacks II: Battle for Europe bude hra fungovat bez předchozího dílu. Nevím jestli toto pomůže k lepšímu rozšíření hry.
Dále přináší Cossacks II: Battle for Europe opravdu mise a to například slavné bitvy u Waterloo nebo u Borodina.
Bude také zlepšen mód Battle for Europe o další části světa v zobrazované 2D mapě.
Datum vydání se plánuje na 2-3Q 2006, ovšem podle dřívejších zkušeností s Cossacks II: Napoleonic Wars pochybuji, že se tento termín dodrží. :-)


Nový datadisk ke hře Cossacks 2 dne: 21. 05. 2005 PVD (admin)

CDV odhalilo, že GSC World pracuje na novém datadisku pro Cossacks 2 s názvem Cossacks II: Battle for Europe.
Podle všeho by se měl datadisk opět odehrávat v napoleónské době a měl by přinášet další 3 národy a s nimi nové jednotky, budovy a asi i mise.
Doufám, že datadisk přinese opět další hráče a že bude o hru větší zájem.
Za upozornění děkujeme Vokrovi / zdroj: http://www.worthplaying.com


Výpadek webu a diskuse dne: 13. 12. 2005 PVD (admin)

Omlouvám se všem za jednodenní výpadek celého serveru rts-game.com, ale byl zapříčiněn nedorozuměním u poskytovatele hostingu. Z důvodů sponzoringu jsem musel umístit banner hned pod hlavičku webu, čehož jste si určitě všimli. Je to snad přechodné řešení, rozhodně doufám, že vám nebude překážet.
Též jsem spravil chybičku v scriptech diskuse. Při přidávání možnosti napsat tučný text, kurzívu a podtržený text se stala chyba. Nyní by vše mělo být v pořádku. Kdyby jste narazili na nějaký další problém, tak mi dejte rozhodně vědět na mail, jak učinili někteří z vás, za což jim velmi děkuji!


Bitva u Slavkova dne: 02. 12. 2005 PVD (admin)

2.-4.12.2005 lze v malém městečku Slavkov u Brna pozorovat rekonstrukci jedné z největších bitev napoleonského období, tzv. "Bitvy tří císařů" k 200. výročí právě této události. Bitva u Slavkova byl jeden z prvních absolutních triumfů Napoleóna, který s početně menší armádou dokázal za pomoci terénu, počasí a hlavně vyníkajících taktických schopností porazit silnější nepřátele, císaře rakouského a císaře ruského.
Koho jen trochu zajímá napoleonská doba, neměl by si nechat ujít tuto událost. Program celé akce lze najít na stránkách města Slavkov u Brna, též také na webu, zabývající se jen výročím Slavkova, neboli Austerlitz.


Opětovné zlevnění Cossacks 2 dne: 26. 11. 2005 PVD (admin)

JRC, prodejce počítačových her, který donedávna prodával hru Cossacks 2 Napoleonic Wars jednoznačně nejlevněji, nenechal na sebe dlouho čekat a znovu hru zlevnil, ale tentokrát opravdu velkým skokem. Nyní lze u JRC hru pořídit za 499Kč, což je méně, než všechny tři díly Cossacks dohromady.
Myslím, že tato cena je už více než přijatelná pro mnoho lidí a doufám, že nyní bude hra brzo vyprodaná kvůli zájmu! :-)


Nový postup na cracknutí Cossacks 2 dne: 12. 11. 2005 PVD (admin)

Díky Pepanovi se objevil další postup na cracknutí hry Cossacks 2. Tento návod byl k jiné hře, ale on ho rozchodil i pro Cossacks 2. Ty podmínky, které je nutné před instalací splnit ukazují dost často právě ty problémy, které asi někteří z vás měli.
Rozhodně doporučuji si stáhnout celý zip, který obsahuje i návod, v diskusi: Diskuse - crack


Cossacks 2 kleslo (opět) s cenou dne: 04. 11. 2005 PVD (admin)

Opět klesají ceny u prodejců a nyní stojí Cossacks 2 799Kč u třech prodejců.
Někteří na cenu ještě nereagovali a tak stojí hra u nich trochu více.
Doufám, že pokles ceny bude pozitivně viděn i zde na webu, jelikož by mělo přibýt hráčů. :-)


Cossacks 2 kleslo s cenou dne: 19. 10. 2005 PVD (admin)

Konečně se poslední dobou děje něco ve světě Cossacks 2 a tak nevím co psát dřív. Dnes jsem opět zkontroloval ceny v obchodech a zjistil jsem, že oficiální distributor hry, Cenega, zníšil cenu na 999Kč, tudíž většina obchodů klesla s cenou na 899Kč a Patro drží triumf s 894Kč za hru Cossacks II. - Napoleonic Wars.
Přehled slovenských obchodů jsem ještě trochu více pročistil tudíž nyní jsou tam jen obchody, které opravdu mají slovenskou cenu. Pokud někdo objevíte další, budeme jenom rádi, když nám dáte vědět.


Map pack pro Cossacks 2!!! dne: 18. 10. 2005 PVD (admin)

Pro všechny fanoušky hry Cossacks 2 je nyní umožněno stahování nového map packu od nás ze sekce Downloads!!!
Též jsme při této příležitosti upravili script pro stahování, tudíž by nyní mělo být stahování bez problémů ve všech prohlížečích.
Map pack má jediný problém: není pro českou verzi. Tudíž my, kdo jsme si koupili originál máme smůlu. Musíme si počkat (pokud se dočkáme)...


Úspěchy ve vyhledávačích dne: 17. 10. 2005 PVD (admin)

Bohužel na scéně hry Cossacks 2 se stále nic neděje, ale přesto jsem dnes zjistil velmi potěšující informaci. Nejlepší celosvětový vyhledávač GOOGLE konečně uznal mé úsilí v praci na kvalitě tohoto webu a dnes, neboli dne 17. 10. 2005 v 17:00 se nachází tento web při vyhledávání výrazu "Cossacks 2" jen v české republice na prvním místě!!!
Na nejpoužívanějším vyhledávači v ČR Seznamu jsem na první pozici už nějaký ten pátek (což samozřejmě též považuji za úspěch), ale přesto Google je pro mě světové měřítko. (Seznam má ještě stále trochu starší zaindexování mého webu se starým title )
Aby toho nebylo málo, tak při vyhledávání ve světě se nachází tento web na 9. pozici, což je též velmi dobrý úspěch.
Třešničkou na dortu je vyhledávání výrazu RTS, kde se celý web http://rts-game.com nachází na páté pozici, což je vzhledem k existenci firmy RTS zabývající se úplně jiným odvětvým jak hrami též dobrý výsledek.
Za úspěch může samozřejmě v první řadě dobře propracované SEO, ale také odkazy z jiných webů (o kterých ani nevím) a vy, návštěvnící. Tudíž všem děkuji za přízeň a slibuji, že odměna bude. :-)


Cossacks 2 za 899Kč! dne: 09. 10. 2005 PVD (admin)

Při kontrole prodejců hry Cossacks 2 jsem nalezl další tři známé obchody prodávající hru Cossacks II. - Napoleonic Wars.
Ovšem hlavní novinkou je, že na internetovém obchodě zlevňujeme.cz lze nyní pořídit C2 za 899Kč! Jedná se ovšem o akci, nevím jak dlouho potrvá. Proto ten, kdo stále váhal kvůli ceně by nyní neměl otálet a rovnou si hru objednat.
Slovenské obchody jsem též překontroloval a dodal správné odkazy. Zajímavé, že na Slovensku se hra u distributora prodává za méně, než u slovenských internetových obchodů...


10000 návštěvníků - souhrn dne: 05. 10. 2005 PVD (admin)

Dnes je tomu přesně 193 dnů co jsme oficiálně vypustili do světa internetu tento web o hře Cossacks 2 pro Českou republiku a Slovenskou republiku. A právě dnes nás navštívil 10000. návštěvník, což je právě ten správný okamžik pro rekapitulaci:
Prvně bych chtěl všem návtěvníkům poděkovat za přízeň, za jejich ochotu navštěvovat web a přispívat do diskuse. Největší úspěchy zaznamenával web před prázdninami, kdy nás běžně navštěvovalo přes 60 lidí denně. Během necelého půl roku (15. 05. 2005 zaznamenán 2000. návštěvník) je průměrný denní počet unikátních návštěvníků 55 lidí denně, což je relativně malé číslo ovlivněné právě prázdninovým provozem webu.
Bohužel ani na jiné fan nebo oficiální stránce o hře Cossacks 2 není nic nového, tudíž ani zde není co zlepšovat. Hra upadá prachem, jelikož pořádný crack neexistuje a tvůrci nic nového nepřináší.
Abych se vrátil k jádru věci, web je nyní v přesně stejném vzhledovém stavu jako v březnu roku 2005 a není co na něm zatím zlepšovat. Pro zábavnější konverzaci v diskusi jsem zřidíl obrázkové smajlíky (samostatně se měnící z psaných) a počítám s dalšími drobnými vylepšeními. Velmi nám pomůže, když se vyjádříte buď na mail (v kontaktech) nebo v diskusi.
Jediné, co se zatím děje ve světě C2 je právě na německém fan webu http://www.cossacks2-net.de/, kde již byla zahájena 2. liga. Takže kdo má originál hru, může se tam zkusit zaregistrovat.
Věřím, že návštěvnost zůstane alespoň stejná jako nyní a že bude o hru zájem. Určitě, jakmile bude něco nového, objeví se to tu zde na webu.
Takže pěkné brouzdání a gl!


7000. návštěvník dne: 02. 08. 2005 PVD (admin)

128 dní poté, co jsme poprvé oficiálně spustili web Cossacks 2 a hlavně měření na něm, navštívil tento web 7000. návštěvník, což je myslím velmi dobrý výsledek. Průměrně denně chodí jen na tento web Cossacks 2 přes 54 návštěvníků a toto číslo neustále roste. Cossacks se měří zvlášť, tudíž návštěvnost je opravdu poctivá
Děkujeme vám za přízeň a věříme, že se bude web nadále rozšiřovat a že zájem o RTS hry bude stoupat.
Též vám chci všem popřát krásný druhý měsíc prázdnin, užívejte dokud můžete. Z důvodů rekreace bude celý tento měsíc web asi bezezměn a v září snad budete pozorovat další novinky.


Cossacks 2 - čeština dne: 29. 07. 2005 PVD (admin)

Konečně je hotova čeština na hru Cossacks II - Napoleonic Wars.
Texty jsou vzaty z originální české verze této hry. Je to první verze češtiny, doufám, že mi pomůžete vychytat chyby. Naleznete ji v sekci downloads - patche
Také jsme přidali další obchod prodávající Cossacks 2.


Nábor C2 klanu dne: 28. 07. 2005 Antikas (CL C2 klanu)

Klan MTS dělá nábor hráčů do sekce Cossacks 2. V případě zájmu piště na moje icq (312362877). Více informací na webu: http://www.mts1.wz.cz


Cracky pro Cossacks 2 dne: 27. 07. 2005 PVD (admin)

Vzhledem k tomu, že se nic ve světě Cossacks 2 neděje, proto ani zde na webu není o čem psát. :-)
Ale ohlas v diskusi mě přiměl k zpřístupnění v sekci downloads cracků pro anglickou, německou a ruskou verzi, ovšem všechny tři fungují bez patche 1.1!
Ruský crack je klasický, přemazání aplikace a protect.dll, německý a anglický pomocí patchů a programů. Návod je mnou přeložen do češtiny.
Také se pracuje na finální podobě češtiny do hry, dnes nebo zítra by již mohla být zde na webu na testování.


Mapa webu dne: 05. 07. 2005 PVD (admin)

Pro lepší pohyb po webu jsme zřídili mapu webu. Připomínky k ní, ale i k celému webu rádi přijmeme na mail, nebo do diskuse.


První herní dojmy dne: 28. 06. 2005 PVD (admin)

Dnes jsem uveřejnil moji recenzi hry Cossacks 2 nazvanou "První herní dojmy".
Tato recenze je zařazená do sekce články, která tímto vznikla a naleznete ji v menu.
Také jsme zavedli archív novinek.


Tipy a triky na Cossacks 2 dne: 20. 06. 2005 PVD (admin)

Vzhledem k tomu, že již vlastníme Cossacks 2, přidali jsme Tipy a triky do stejnojmené sekce.
Pro zájemce o hru Cossacks, kteří se bojí o HW nároky hry, jsme přidali k informacím o hře systémové požadavky.
Nyní také chystáme vlastní obsáhlou recenzi Cossacks 2. Vyčkejte, co nevidět bude možnost si ji přečíst.


Cossacks 2 vyšlo! dne: 10. 06. 2005 PVD (admin)

Včera, tedy 9.6.05 konečně vyšla hra Cossacks 2 Napoleonic Wars. Po takřka 2 letech (první datum vydání Cossacks 2 bylo 3Q 2003) jsme se i my v České a Slovenské republice dočkali.
Momentálně nejlevněji prodává hru Cossacks 2 JRC, kde při nákupu přes e-shop stojí hra 945Kč. U distributora, Cenega, hra stojí 1299Kč.
Také jsme přidali cenu v obchodě GamesOn!, patřící pod Mall, do seznamu obchodů, prodávající Cossacks 2.
Avšak stále se ještě prodává hra Cossacks - Back to War a dokonce za skoro stejnou cenu jako Cossacks 2. Nevím, co tím obchody míní.


Úprava diskuse Cossacks 2 dne: 05. 06. 2005 PVD (admin)

Ve světě Cossacks 2 se již nějakou dobu vůbec nic nového neděje a proto jsme alespoň, při volné chvíli, upravili diskusi Cossacks 2. Témata s nejčerstvějšími příspěvky jsou vždy nahoře. S tím paralerně došlo k pročištění příspěvků.
Doufáme, že i další návštěvníci, kterých je již denně v průměru 50 a za 2 měsíce dohromady 2746, budou psát do diskuse Cossacks 2 a využívat služeb tohoto webu, který je pravdu jenom pro vás, návštěvníky (hráče).


Prodej Cossacks 2 opět posunut dne: 29. 05. 2005 PVD (admin)

V některých obchodech stále setrvává datum vydání Cossacks 2 na konec května 2005, ale někde se již objevilo další datum a to 07.06.2005


Nejlevnější Cossacks 2 dne: 22. 05. 2005 PVD (admin)

Opět došlo k posunutí data vydání RTS hry Cossacks 2 a to na zítřek. Uvidíme, co se bude dít. Ale také jsme objevili nejlevnější Cossacks 2 k dostaní a to v JRC. Při nákpu přes e-shop je cena 945Kč, což je o 150Kč méně než u dražší konkurence. Uvidíme, zda se cena udrží nebo dojde opět k podražení.


2000 návštěvníků dne: 15. 05. 2005 PVD (admin)

Ještě tomu není ani dva měsíce od spuštění fan webu Cossacks 2 a již nás v pátek navštívil 2tisící návštěvník. Děkujeme všem za přízeň a věříme, že se bude web jen zlepšovat podle vašich představ a přání. :-)


Pomoc webu dne: 10. 05. 2005 PVD (admin)

Pokud chcete, nebo i nechcete pomoc webu, klikněte prosím na ikonku "GET OPERA 8". Pomůžete nám k lepší práci na webu. Pro závistivé, peníze z toho nejsou. :-)


Nová videa! dne: 08. 05. 2005 PVD (admin)

Dlouho očekávaná videa Cossacks 2 jsou nyní k dispozici v kategorii downloads. Krom přidání dalších videí k již existujícím (kyrysník, horal atd.) jsme přidali 5! videí husara a 6! videí bubeníka. Dále jsou soubory řazeny podle počtu stáhnutí a napravo naleznete TOP 5 downloadů.


Nové downloady dne: 07. 05. 2005 s1203 (redaktor)

K downloadom bol pridaný patch, ktorý má údajne priniesť možnosť zrýchlenia hry Cossacks 2 až o 25% aj na PC s menej než 512 MB RAM. Ďalej upravuje problémy v multiplayeri a odstraňuje radu ďalších, bližšie nešpecifikovaných chýb. Bolo ešte pridané aj už známe in-game video pôvodne v ruštine, tentokrát v anglickom jazyku.


Video návody dne: 04. 05. 2005 PVD (admin)

Do sekce Videa v downloads jsme přidali nová videa s instruktáží (v ruském jazyce). Obě verze jsou stejné, menší je v horší kvalitě.


Datum vydání C2 dne: 30. 05. 2005 PVD (admin)

V některých internetových obchodech se objevilo datum vydání Cossacks 2. Nejvíce se vyskytuje 10.05.2005, někde polovina května. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.


Stahujte demo C2! dne: 27. 04. 2005 PVD (admin)

Konečně jsme se dočkali dema Cossacks 2. Bohužel si nemůžeme dovolit nechat ho stahovat od nás. Proto vám zde dáváme odkaz, směřující na přímý download:
anglická verze: cdv2-download.de
německá verze: cdv2-download.de


Zdražení Cossacks 2 dne: 26. 04. 2005 PVD (admin)

Došlo k tomu, co jsem opravdu já nečekal a myslím, že asi nikdo. Všechny internetové obchody zdražili, a to ještě v předprodeji, Cossacks 2 o cca 200Kč. Je to způsobeno cenou u distributora Cenegy, u něj je cena 1299Kč. Ten kdo zakoupil v předprodeji, tak co je mi známo musí nyní zaplatit více. Všechny ceny naleznete zde.


Výpadek webu dne: 04. 04. 2005 PVD (admin)

Velice se omlouvám všem našim návštěvníkům za víkendový výpadek webu, ale bylo to zpusobeno chybou u našeho poskytovatele hostingu. Zatím se to nevyjasnilo, ale věřím, že se podobná situace nebude už opakovat. Děkuji za pochopení a za vaší vytrvalou návštěvnost.


Nové wallpapery dne: 18. 04. 2005 PVD (admin)

V sekci downloads nyní naleznete další tři nové wallpapery.
Pokusíme se co nejdříve doplnit i nová videa.


Spuštěna slovenská verze stránky dne: 09. 04. 2005 PVD (admin)

Pro mnohé slovenské návštěvníky jsme zprovoznili slovenskou verzi stránky. Věříme, že nejsou žádné chyby a že bude tento krok jenom ke zlepšení a zkvalitnění obsahu stránky.


Nové downloady dne: 28. 03. 2005 PVD (admin)

Pro návštěvníky s pomalejším připojením jsme poskytli v downloads menší verze trailerů. Také si můžete stáhnout wallpapery na plochu a to ve čtyřech rozlišeních. V sekci screenshoty nyní naleznete animace stavby budov.


Přidán ceník v obchodech dne: 27. 03. 2005 PVD (admin)

Dnes jsme pro vás přidali ceny Cossacks II, které nabízí různé internetové obchody v předprodeji. Dále se můžete podívat na artworky a v downloadech si můžete stáhnout 3 screensavery a trailer hry.


Oficiální spuštění webu Cossacks 2 dne: 26. 03. 2005 PVD (admin)

Vážení návštěvníci. Dnes jsme tuto stránku finálně zprovoznili. Své připomínky k tomuto webu, prosím, pište do diskuse. Tipy a triky doplníme co nejdříve a encyklopedii též. Věříme, že se vám zde bude líbit.


Reklama
Armed Assault Fan Page ABCgames.cz - hry, cheaty, trainery, návody, češtiny, cd obaly, wallpapery, screenshoty, download
Screenshoty Jinou cestou to nejde??; Skutečná velikost: 454kb 1024 x 768
Celkem (114)
Počítadlo TOPlist Od 26.03.05
Naše ikonka Fan stránky RTS hry Cossacks v ČR a SR
Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD
Design by PVD
Veškerý obsah je tvůrců webu a tvůrců hry